Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč kandidujeme ..

Příspěvky

Proč kandidujeme ..

20. 9. 2014

| Rubrika: Proč kandidujeme ..

Jsme zklamáni činností politických stran ve městě Zlín. Za uplynulé nejméně čtyři volební období jsme svědky neskutečné míry korupce , klientelismu,lží a mrhání veřejnými prostředky. Prostředky vybrané od daňových poplatníků, občanů města Zlína. Město Zlín se stalo v celé republice dobře známé svými aférami. A množství udělených pokut radnici je v republice ojedinělé. Vrcholem jsou pak zlínští politici a synonymem všeho zlého, co je v politice možné, se stal odsouzený Martin Janečka ( býv.ČSSD ). Ale spolu s ním i kooperující Marián Lehocký, Boris Popesko nebo Martin Mikeska ( všichni ČSSD ), Tomáš Úlehla, Irena Ondrová, Zdeněk Blažek ( všichni ODS ), Milan Soldán a Miroslav Kašný ( oba KDU-ČSL ), Aleš Dufek ( Zlín 21 ) a mnoho dalších. Jsou zodpovědni za předražené nákupy služeb, předražené investiční akce , ze které byl Zlín pokutován mnoha miliony korun, za lži a podvody na obyvatelích při bytové výstavbě a za " okrádání " nás všech, protože  to byli právě oni, kteří zavinili vysokou cenu vodného a stočného ve Zlíně a okolí.( viz www.politikazlin.cz a www.vodazlin.cz). Nepřejeme si další prodeje koupališť, nevýhodné prodeje městských pozemků a domů politikům a jejich známým, přidělování zakázek předem vybraným dodavatelům, pokuty a špatný obraz města před veřejností. Nepřejeme si vysoké životní náklady ať už výši nájemného v nájemních městských bytech, drahou elektrickou energií nebo předraženou ceny vodného ( kdy zisky byly převedeny Moravské vodárenské - Veolii ). 

Chceme tento morální propad zastavit a změnit chování radnice ve Zlíně tak, aby byla činnost radnice průhledná, bez pokut a hlavně aby občané města Zlína skutečně pocítili, že ti, které oni volili, se o své voliče zajímají a starají. Chápeme prostě činnost radnice jako službu občanům města. Tak, jak jsme zvyklí z činností předsedů bytových družstev, předsedů společenství vlastníků jednotek a předsedů samospráv či jiných orgánů správ bytových domů ve Zlíně.

 

Protože žijeme na Jižních Svazích a pracujeme jako předsedové bytových družstev nebo předsedové a členové výborů společenství vlastníků jednotlivých domů a každý den se setkáváme s problémy a nedostatky v našem okolí, chceme se více věnovat řešením, která by obyvatelům Jižních Svahů zajistila kvalitnější životní prostředí a jejich okolí odpovídalo tomu, že se z práce vracejí do svých domovů a chtějí klid, pohodu, čisto a mít možnost zaparkovat svůj automobil nebo si vyjít do hezkého prostředí.

 

Jsme přesvědčeni, že Jižní Svahy by měly mít své zástupce v zastupitelstvu města Zlína.

Proto jsme vytvořili program pro Zlín, který si může zde přečíst a při volbách nás podpořit.