Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snížení cen tepla - tepelná čerpadla

Příspěvky

Prezentace projektu hotové realizace - Slezská 4771-4772

10. 9. 2014

| Rubrika: Snížení cen tepla - tepelná čerpadla

 V připojeném souboru najdete prezentaci realizace projektu Odpojení od centrálního zásobovaní tepla ( CTZ ) a zajištění dodávek tepla z vlastního tepelného zdroje - vysokoteplotní tepelná čerpadla.

p8200408.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V prezentaci najdete kompletní informace o záměru, legislativě, projektu, ekonomice a realizaci. Je to jedna z cest, jak snížit náklady na vytápění  v současnosti, hlavně pak v blízké budoucnosti, kdy očekáváme růst cen tepla vzhledem k vlivům nutných investic tepláren do výstavby zařízení na zabezpečení limitů  vypouštěných emisí  předepsaných EVROPSKOU UNIÍ.

PROJEKT KE STAŽENÍ

 

Schůze dne 27.8.2014 - možnost snížení cen tepla a elektrické energie

29. 8. 2014

| Rubrika: Snížení cen tepla - tepelná čerpadla

 Dne 28.8.2014 uspořádal výbor spolku schůzi pro členy i nečleny Spolku Jižní Svahy Zlín. Hlavními tématy schůze byli možnosti úspor při výrobě a spotřebě tepelné energie a možné úspory při nákupu elektrické energie.

O legislativě, ekonomice a výstavbě vlastního tepelného zdroje - tepelných čerpadel pro dva vchody panelového domu na Slezské 4771-72 hovořili pozvaní hosté z projekční kanceláře Sofistea a především pan Hladký, místopředseda Spolku Jižní Svahy Zlín,  předseda SVJ, jako první ve Zlíně realizuje odpojení od zdroje CTZ a výstavbou vlastního zdroje pomocí tepelných čerpadel snižuje finanční nároky pro 48 bytů v domě. 

Dále pak pan Dočkal, člen výboru Spolku Jižní Svahy Zlín, přednesl možnosti vytvoření Lokální distribuční sítě ( LDS ) pro distribuci a prodej elektrické energie. Na rozdíl od současné praxe konkurence jednotlivých prodejců "levné" energie, kdy dochází k úsporám v řádu desetin až jednotek procent, jsou úspory pro spotřebitele v rámci LDS ve výši cca 20 procent.

 

Podrobné informace pro vás chystáme v samostatných rubrikách tohoto webu.

 

Sekula Pavel

Předseda Spolku Jižní Svahy Zlín