Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt na zachování sportovišť na Podlesí-výstavba oplocení a tenisových kurtů místo obytných domů

Příspěvky

Akce na podporu zachování sportovišť na Podlesí dne 27.9.2014

4. 10. 2014

| Rubrika: Projekt na zachování sportovišť na Podlesí-výstavba oplocení a tenisových kurtů místo obytných domů

AKCE NA PODPORU ZACHOVÁNÍ SPORTOVIŠŤ NA PODLESÍ.

Dne 27.9.2014 uspořádal Spolek Jižní Svahy Zlín první ročník volejbalového turnaje O pohár Spolku Jižní Svahy Zlín. Vítězem se stalo družstvo mladých sportovců Plameňáci, kteří převzali hodnotnou hlavní cenu a trofej pro vítězné družstvo. Turnaje se zúčastnili celkem tři týmy a nezbývá než doufat, že příštího ročníku se po lepší přípravě zúčastní více týmů

Tato soutěž byla součástí  společenského odpoledne, při kterém byl představen projekt zachování sportovišť na Podlesí. Jedná se o oplocení jednoho stávajícího fotbalového hřiště a vybudování oplocených tenisových kurtů v lokalitě pod konečnou zastávkou Kocanda.

Vydařené odpoledne bylo příležitostí pro děti i dospělé ukázat, jak je možné oživit různé části Jižních Svahů. K poslechu hrála kapela Otava, bylo zajištěno občerstvení a všeobecnou dobrou náladu z hezkého počasí a možností setkat se a popovídat si o tom, co je možné vylepšit na JS, umocňovaly dětské hry a zábava pro celé rodiny, jak je patrné z fotografií.

Vyvrcholením odpoledne byl vzlet horkovzdušného balónu, který sledovali desítky lidí. Fotky ( najdete je v příspěvku i ve FOTOALBUMU ) jsou výmluvným svědkem toho, jak po dlouhé době, ne-li poprvé, žilo Podlesí zábavou a nadějí, že je možné změnit věci k lepšímu.

 

pozvankadl.jpg

Pavel Sekula   

Předseda Spolku Jižní Svahy Zlín                                                                                                                                      

 

POZVÁNKA na akci ZACHOVÁNÍ SPORTOVIŠŤ NA PODLESÍ

14. 9. 2014

| Rubrika: Projekt na zachování sportovišť na Podlesí-výstavba oplocení a tenisových kurtů místo obytných domů

Přijďte nás popořit a spojme naše síly, abychom zachovali životní prostor pro sport a zábavu. Vytvoříme nová hřiště na tenis a zlepšíme stav fotbalového hřiště na Podlesí. Ať máme jako rodiče možnost své děti učit sportovat. Kdo si hraje, nezlobí !

pozvanka-2.jpgPozvánka ke stažení.

 

Projekt na zachování sportovišť na Podlesí-výstavba oplocení a tenisových kurtů místo obytných domů

10. 9. 2014

| Rubrika: Projekt na zachování sportovišť na Podlesí-výstavba oplocení a tenisových kurtů místo obytných domů

zakres-2-final.jpg

Tento projekt se zabývá zachováním plochy, na které v současné době stojí dvě neudržovaná fotbalová hřiště na Podlesí. Jde o plochy mezi cyklostezkou Centrálního parku a konečnou zastávkou na Kocandě.

Vzhledem k tomu, že hřiště nejsou oplocená, branky mají zničené sítě, před brankami jsou bahnité jámy a posečená tráva zahnívá na ploše, jsou hřiště využívána jen sporadicky. Přesto je to plocha, na které si hrají rodiče s dětmi nebo skupinky lidí a využívá se jak ke kopané, tak k jiným volnočasovým aktivitám, jako je například pouštění draků apod.

Toto území má být ale v krátké době zastavěno domy pro nájemní bydlení.

Cílem projektu je uchovat tuto plochu pro sportovní aktivity. Jedno hřiště zůstane zachováno pro fotbal. Bude oploceno a terén srovnán a kvalitně udržován. Druhé hřiště bude přebudováné na dva tenisové kurty s umělým povrchem. Tenisové kurty na Jižních Svazích schází a tím by byla završena široká možnost sportovního vyžití v oblasti Centrálního parku a Jižních Svahů.