Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sečení trávníků a údržba městské zeleně

Příspěvky

Srpnové sečení

24. 8. 2014

| Rubrika: Sečení trávníků a údržba městské zeleně

Koncem července a začátkem srpna opět proběhlo sečení trávníků na JS. I přes osobní setkání a projednání s vedoucím panem Divokým proběhlo sečení ve starých kolejích. Posečená tráva zůstala na místě a vzhledem k deštivým dnům zahnívala a byla notně cítit. Ještě štěstí, že nebyla příliš vyrostená.

V okolí sloupků popelnic, rozvaděčů, laviček, patníků a stromů jako obyčejně schází sečení strunovou sekačkou. 

Všimli jste si, jak jsou zanedbané mnohé keře a celková vysadba ? Pokud ne, podívejte se pozorně po svém okolí. Mylsím, že v okolí svého domku by jste nechtěli takovou "sadovou" úpravu. 

Fotky najdete ve fotoalbu - sečení trávy 8 2014

 

 

 

Sečení trávníků a údržba městské zeleně

13. 6. 2013

| Komentářů: 3

| Rubrika: Sečení trávníků a údržba městské zeleně

V měsíci květnu 2014 bylo provedeno sečení trávy. 

Výbor spolku upozorňuje, že při posledním sečení trávy nebyla tráva posbírána o odvezena ze sečených ploch. Ponechání posečené a zahnívající trávy na zelených plochách dochází k trvalému poškození a znehodnocení vybudovaných travnatých ploch. Zahnívají tráva dále obtěžuje obyvatele Jižních svahů zápachem a protože není posečená tráva odklizena, nanáší se do domů a také na neuklizených místech zůstávají rozsekané a neuklizené odpadky, které se v době sečení nacházeli na zemi. Zcela úplně pak bylo vynecháno sečení trávy v oblastech nedostupných pro traktorové sekačky a tak zůstaly rozsáhlé neposečené části městské zeleně. Výbor spolku dále vyzývá město Zlín, aby zajistilo ostříhání a kvalitní údržbu keřů a stromů, nacházející se v okolí Centrálního parku a domů na Podlesí.