Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projev na zastupitelstvu dne 4.12.2014

Příspěvky

Otázky ze zastupitelstva dne 4.12.2014

25. 12. 2014

| Rubrika: Projev na zastupitelstvu dne 4.12.2014

 Dne 4.12.2014 jsem v rámci diskuse občanů vystoupil a zeptal jsem se pana primátora Adámka (STAN) a jeho náměstka Kamase (ANO2011) na několik podstatných záležitostí ve věci vytunelování městské organizace Vodovody a kanalizace Zlín.

 

Pane primátore, jak zajistíte, aby statutární město Zlín (dále jen SMZ) mohlo na valných hromadách VaK Zlín platně hlasovat ve všech otázkách souvisejících s fungováním tohoto podniku a vykonávat tak s péčí řádného hospodáře a v souladu se zákonem o obchodních korporacích svá spoluvlastnická práva?

 

Pane primátore, STAN psal před volbami o prodeji části podniku a provozním modelu jako o „ vykutáleném projektu „ a o tom, že doufáte, že „jednou soud rozhodne spravedlivě o této kulišárně“. Co uděláte pro to, aby tento projekt skončil?

 

Pane primátore, co uděláte pro to, aby představenstvo VaKu, ve kterém sedí zástupci SMZ, neprotahovalo spolu s předraženými právníky, kteří zatěžují ekonomiku VaKu svými milionovými palmáre, soudní jednání a neodvolávalo se proti rozhodnutí, které je v zájmu VaKu, jeho akcionářů, SMZ a všech obyvatel zlínského kraje?

 

Pane primátore, co uděláte, s ohledem na Vaši povinnost jednat s péčí řádného hospodáře, pro to, aby se VaK Zlín stal právnickou osobou v pozici oprávněného žadatele o dotace a to dříve, než skončí všechny operační programy určené pro investice do vodohospodářské infrastruktury?

 

Pane náměstku Kamasi, chci zeptat, opět v souladu s vašimi předvolebními sliby, jak chcete zrušit nevýhodný a proto nesmyslný způsob prodeje vody přes VEOLII ? A jak chcete snížit cenu vodného a stočného?

 

Pavel Sekula

Předseda Spolku Jižní Svahy Zlín

Odpovědi obou odpovědných politiků zveřejníme ihned, jakmile je obdržíme. Text celého vystoupení najdete níže.